Kategorie: MEDIÁLNĚ - FOTBALOVÝ GLOSÁŘ

MEDIÁLNĚ-FOTBALOVÝ GLOSÁŘ 26

Přestože máme okurkovou sezonu, o zábavu díky různým odborníkům a lidem říkající si novináři není nouze. Nesmíme zapomenout ani na všemožné policejní odborníky a na „odbornou“ veřejnost, která ví všechno, přestože nikdy nikde na fotbale nebyla.

V posledních týdnech se rozmohl fenomén hardbass. Dění se neodehrává na hřišti, či na tribunách, nýbrž v ulicích měst. Tančit v nákupním centru je natolik společensky nebezpečné, že na tančící skupinu se musí dokonce přivolat pořádkové jednotky. Nevím jak vám, ale mně se hardbass líbí. O tom že je hardbass nebezpečný se veřejnost dozvěděla díky připravenosti policie, která situaci monitorovala a byla připravena zasáhnout, poněvadž ji účastníci chtěli údajně zesměšnit (a že je to přetěžký úkol…). Na tomto novém trendu chce každý urvat nějaké ty body, tak se musí ozvat i všemožní odborníci na cokoliv. Je zajímavé, že každý režim si najde nějakého toho kulturního třídního nepřítele. Komunisti zatýkali máničky, nohsledi demokratury zase pasou po techno tanečnících.


Protože my drogy nebereme, přesuneme k dalšímu tématu. Český fotbal opustil jeho spasitel Ivan Hašek.

Tak si pojďme ukázat co za tu dobu vyřešil – skoro nic. Připomeňme se pár z dlouhé řady negativ. Do repre dosadil svého kámoše, se kterým jsou zápasy reprezentace v kombinaci s českým způsobem televizního komentování velmi příjemnou ukolébavkou. Nevyřešil, jak sliboval, kauzu 3 Bohemek. Nejvyšší klubová soutěž upadla na samé evropské dno. Za jeho panování se poprvé nedostali fanoušci soupeře na poloprázdný stadion (Olomouc – Baník). Nadále potom prohluboval restrikce vůči fanouškům, které měly za následek trend snižování návštěvnosti na fotbalových stadionech (restrikce vůči utras měly za následek vytlačení ze stadionů taktéž rodin s dětmi…opravdu není na co se dívat). Jediné co se mu povedlo, bylo přejmenenování ČMFS na FAČR (Fotbalová asociace České republiky). Je to asi proto, že v názvu ČMFS není obsaženo Slezsko, neboť i to je součástí Banánové, tedy České republiky. Přejmenováním tak nikdo nemůže být dotčen. Co ale skutečně stojí za pádem Ivana? Není to ani jeho odchod do SAE, ale to že mu bafuňáři neschválili sídlo FAČR v jeho domovské vsi Lipencích. Dojíždět každý den na Strahov musí být celkem náročné.

Ještě než na skok půjdeme do zahraničí, nesmíme zapomenout na typickou českou vlastnost – rasismus. Na severu Čech mají klub, který tvoří výhradně etnikum národnostní menšiny, takže se časem daly očekávat problémy…které opravdu přišly. Je s podivem, že dyskymynovaní ještě nenapsali žalobu do Bruselu a nebyla vyhlášena všelidová sbírka jako na menšinou celebritu Natálku. Inspiraci v tomto našli i ve zpřáteleném Chánově.

Některé ligy se dohrávaly teprve nyní, což neudělalo příliš radosti fanouškům argentinského River Plate. Svou nespokojenost s výkony mužstva dali najevo v ulicích. Proti fans muselo nakonec zasahovat 2.200 policistů. U nás, v ČR, by se takovéto nepokoje rozebíraly 2 roky, v jižanských zemích se to omlouvá jejich mentalitou.

Na zajímavý nápad přišli v Brazíliích. Založili hotline a hlídají si tak svou údajnou hvězdu Ronaldinha. Ten je v poslední době známý především díky barovým úletům a práškovým nosem.

Nebylo by na škodu umístit takové telefony na Stodolní či do heren. To by se pak Petera, potažmo Světlík nestačili divit. Vlastně by se divili, kde na to berou, když nedostávají výplaty. Jediným řešením je možná prodat takovéto „životosprávu dodržující“ hráče za miliardu někam do jiného klubu…je pouze otázkou, zda miliarda není málo.

Jak přilákat holky na stadiony ukázal Slovák Škrtel. Jak chlapy zase ruskéfotbalistky. Možná by nebylo na škodu zopakovat výjezd do Ruska. Naše chacharky tohle ale nepotřebují, my je máme rádi i bez bikin.


Vydáno: 6.7.2011 18:47 | 
Přečteno: 448x | 
Autor: TD
 | Hodnocení: