Kategorie: MEDIÁLNĚ - FOTBALOVÝ GLOSÁŘ

MEDIÁLNĚ-FOTBALOVÝ GLOSÁŘ 25

Zatuchlý rybníček českého a nejen českého fotbalu se opět naplnil haldou nových zatuchlých informací, proto pojďme na ně…plynová maska podmínkou…

Začneme něčím veselejším. Pražská Sparta podává protest proti výkonu sudího Hrubeše ze zápasu Jablonce se Sparta. Zápas jsem neviděl, nemohu sloužit. Jasně mně to ovšem bylo objasněno mým kolegou z práce. Ten povětšinou v pondělí ráno chodí a provokuje mě, jelikož Sparta přes víkend povětšinou vyhrává a Baník povětšinou ne (i když my, co i remízu už začínáme považovat za zlatý bod do bitvy o záchranu…). Po tomto zápase ráno neprovokoval. Věděl, že Baník uhrál další ze zlatých bodů s Libercem, zatímco jeho Sparta prohrála v onom Jablonci. Když jsem ho potkal, ptal jsem se posměšně, co je dnes takový klidný a on mně odpálkoval naprosto unikátní odpovědí: „Zase nás zařízli“. Palec nahoru, borec nakonec, tohle je geniální. Slovní spojení Sparty se slovy ZASE NÁS ZAŘÍZLI, skvělé… Sice je mi trochu líto těch klubů, které v soubojích o mistra ligy se Spartou musely vykrvácet, jelikož je rozhodčí zařezávali penaltami, ofsajdy, červenými kartami apod., ale život je boj. Takže na čistotu ligy a snad nám tu Spartičku budou zase pískat férově, jak jsou kluci z Letný zvyklí.

To kluci z Edenu jsou na tom ještě o něco hůře. Díky tomu, že defakto neví, kdo jejich klub vlastní, nemají ani jistotu, že budou hrát příští rok opět 1. StB ligu. Jejich klubový web o informaci pochopitelně neinformuje, tedy pokud je klubový web zrovna v provozu, tudíž nejasnosti dál trvají. Není proto divu, že fanoušci Slavie podnikají zoufalé kroky, jako je dopis ČMFS, aby přezkoumalo pochybné vlastnické vztahy ve Slavii. Nevím jestli je Hašek právě ten, kdo by se současnou situací byl schopen cokoliv udělat, ale chápu, že tonoucí se stébla chytá. Pěkně celou situaci vystihnul František Ringo Čech: „Proto by měl zaznít hlas nás, fanoušků. Velmi bych vyzval všechny gangstery světa, aby od našich fotbalových klubů dali ruce pryč. Protože nám berou radost ze života. A to je neodpustitelné.“ Krásné vyjádření a já se ptám…poslal to někdo Peterovi?

A do třetice do Prahy. Složit se na klub, dotlačit ho do 1. StB ligy, přijít o stadion a následně i o klub samotný. Černá můra fanoušků Bohemians se může naplnit. Další ze soudních rozhodnutí přinesl totiž verdikt, že Bohemka není Bohemka a že Bohemka by měl být někdo úplně jiný. Spor o nástupnické práva původních FC Bohemians tak naustále pokračuje. Rozsudek vystřídá odvolání a celý spor bude pokračovat dál. Právnické kličky budou nadále pokračovat a fanoušci se mohou na tribunách Edenu pouze sebe samých ptát, komu vlastně dali své peníze?

Odlehčíme téma. V Německé amatérské lize není se nehraje pravděpodobně v příliš vysokém tempu. Jinak si nedokážu vysvětlit situaci, kdy jeden z hráčů čeká pravděpodobně důležitý hovor, který si jde za postranní čáru vyřídit. V okamžiku kdy se se kolem něho řítí protihráč, vystartuje na něho i s mobilním telefonem v ruce a fauluje ho. Možná absurdní, ale proč ne. Napadá mě v souvislosti s tímto příběhem ale pouze jediná otázka…kam si ty telefony, popř. hans free schovávají naší hráči? V poslední době toto teoreticky nejúspěšnější mužstvo jara hraje, jakoby si většina hráčů během zápasu tajně vyřizovala soukromé hovory.

Zpět domů. Řepka ukázal na diváky fakáče. Vpodstatě pouze jedna z nudnějších epizodek tohoto intelektuálně zaměřeného hráče. Tentokrát se ho však nečekaně zastávají i další hráči,jelikož fanoušci měli údajně urážet jeho syna. Co je na tom pravdy nevím, ale jsem překvapen, že má Řepka syna. Upřímně bych nečekal, že s jeho inteligencí bude vědět, jak na to. Jestli viděl nějaké instruktážní video, nebo mu přidělili nějakého sociálního poradce, který poradil co a jak? Těžko říci, každopádně synkovi přeji, aby byl po mimince…nepřeji totiž dětem nikdy nic zlého.

Mireček hraje v Havířově! Nic dál psát ani nemusíme…

Kolumbijská zpěvačka s nezaměnitelným tancem ponejvíce připomínajícím epileptický záchvat – Sharika, paří s obráncem Barcelony Piquém. Zajímavé na tom není ani to, že je Shakira o 11 let starší (u selebrit je vůbec zázrak, že se nejedná o sourozence), ale spíše to, že písničky této zpěvačky se od této chvíle nesmí pouštět v kabině nesmiřitelného Realu Madrid. Přenesu li tuto nevraživost do českých luhů a hájů, může se jednou stát, že ani v kabině Baníku nebudou moci zaznít písničky např. Eltona Johna, George Michaela, Boy George, či jiných zpěváků, kteří by mohli být spojeni s pražskou Spartou…

Jsme už zvyklí na ledacos. Třeba fanouškům Sparty hrozí až dva roky za zničení ochranné sítě v hodnotě 15.000Kč. V zemi, kde za pokus o vraždu, znásilnění, týrání a nadávky typu bílá kurvo dostávají afročeši 3-5 let (pozor neplatí obráceně!) se není snad ani čemu divit. Na Guantanámu snad naučí fanoušky slušnému chování. Za chvíli snad budou mít fanoušci na stadionech obavy z toho, aby omylem nepřevrhli kelímek s pivem, jelikož i toto bude důvodem k policejním obstrukcím.Prozatím se za toto jen ukončují zápasy.

Naši reprezentativní kopálisti odehráli dvě kvalifikační utkání. V prvním ve Španělsku se během zápasu asi 3x dostali na soupeřovu polovinu a jednou vystřelili na bránu…a i přes tento heroický výkon, mohli přivést překvapivě body. Nestalo se tomu tak. Ve druhém zápase porazili silné Lichtenštejnsko. Utkání se hrálo v bouřlivém prostředí českobudějovického stadionu. Zde se sešlo cca 5.000 výherců různých soutěží s tyčinkamu, křupkami, pracími prášky i tampóny, na které se děvčata celý měsíc těší, jak je vidno z inteligentních reklam. Kromě výherců byli účastni taktéž rodinní příslušníci hráčů, realizačního týmu, předsednictva ČMFS a nezapomínejme taktéž na sponzory. Kromě těchto „fanoušků“ navštívilo utkání taktéž 3.000 fanoušků, kteří si vstupenku bohužel museli koupit. Když vezmeme v potaz, že v ČB je fotbal populární asi jako v Palestině obřízka, není se čemu divit, že na stadionu panovalo hrobové ticho. Chápu, že když už tam ti fanoušci musí být, ať jsou alespoň zticha a neruší… Prostě český fotbal pro fanoušky.

A rasismus na závěr. Několikrát jsme psali, kterak dostávají italské kluby monstrózní pokuty za své fanoušky, kteří při zápasech urážejí černého „Itala“ Balotelliho. Jasný rasismus můžeme říci. Ale co když Balotelliho neurážejí proto, že je černý, ale jednoduše proto, že je to tupec a debil? Jak nazvat člověka, který není schopen obléci ani rozlišovák. Možná to byl rasistický rozlišovák.Nebo kterak sundal Popova z Dynama Kyjev. Asi je Popov rasista. A nebo když házel po juniorech z okna šipky. Asi byli všichni rasité. Takže myšlenka dne otce Furata na závěr – jděte už s tím rasismem do prdele!


Vydáno: 15.5.2011 18:22 | 
Přečteno: 522x | 
Autor: TD
 | Hodnocení: