Kategorie: MEDIÁLNĚ - FOTBALOVÝ GLOSÁŘ

MEDIÁLNĚ-FOTBALOVÝ GLOSÁŘ 24

Ještě než se všichni vrhneme do pečení perníčků a nakupovaní vánočních dárků dávám k dispozici souhrn událostí posledních ligových kol.

 Že se Vánoce, potažmo zima, blíží jsem si uvědomil při téměř hodinovém čekání v koloně na D1, kde se tradičně v úseku protínajícím Vysočinu vysypalo šest aut. Kromě toho byla manželka se synem na slavnostní rozsvěcování vánočního stromku, v televizi stále častěji vidím vánoční díl medvídka Pů, i když ten je již pár let za zenitem, ale vánoční atmosfére mého syna zcela pohltila. Pro zajímavost jsem se podíval na dnešní hlavní události ve světě, podle nejobjektivnějšího webu na zeměkouli – idnes, abych zjistil, jestli blížící se Vánoce zaregistrovali i ostatní. A skutečně ano. Tak třeba v Americe při předvánočních slevách se málem ušlapali nakupující. Schválně se na video podívejte, stojí za to…váhový průměr vidím na takových 120kg, takže hlad po slevách je obrovský. Další událost je ta, že při rozsvědcování vánočního stromu v Praze zkolabovali dva lidé. Ještě že na nikoho strom nespadnul jako onehdá. Prý že byl seschlý…všichni víme že šlo o akci valašských separatistů z Velkých Karlovic. No a poslední zajímavá předvánoční zpráva je dokonce z Ostravy! V Zábřehu pobodali tři malé chlapce…Pojďme raději na fotbal, třeba bude něco veselého alespoň tam.

Co se dělo v Ostravě víme všichni. Co se dělo poté víme tak trochu také. Zasedli mocní této země a přemýšleli, jak z této situace ven. Nejdříve padaly návrhy, aby se zavedly vstupenky na jméno a to plošně. Toto navrhovali ti nejprogresivnější…tedy zástupci Baníku. Poté se začalo uvažovat nad tím, že by vstupenky na jméno mohly být zavedeny až posléze, čili ne od příští sezóny, že prý teď stačí, když budou fanoušci převáženi na zápasy přímo v mobilních celách, aby se vše zjednodušilo. Cely budou přišoupnuty ke hřištím a po zápase budou ti hodní propuštěni a ti zlí rovnou odsouzeni. Nebo se nějak rozpočítají, aby to nebylo tak složité. Škoda že nikoho nenapadlo, že události v Ostravě staly mimo stadion, tudíž vstupenky na jméno jsou jaksi mimo mísu… Na to se objevila ale další zajímavá informace, kterou zveřejnilo ministerstvo vnitra. To referovalo o tom, že hooligans jsou v ČR v útlumu. Tak tedy nevím, hooligans jsou v útlumu, ale přesto se hledají cesty, jak lidi nepustit na stadiony. To se mimochodem daří i bez vstupenek na jméno, jak je vidět z návštěvnosti letošního podzimu. I v tomto je nejprogresivnější Baník – má nejnižší průměrnou návštěvu podzimu za posledních 15 let…tak hurá, alespoň nějaké dílčí vítězství. Třešinku na dort přidal předseda ČMFS Hašek, který tvrdí, že i přes mizernou návštěvnost je prý liga atraktivní. Možná je atraktivní až příliš, že lidi raději na fotbal nechodí, protože se bojí předávkování kvalitní hrou hráčů.

Taky máte někdy pocit, že novináře zajímá více to, jestli fanoušci někde nepřevrhnou kelímek s pivem, než jak se vyvíjel a skončil zápas? Taky věříte v to, že za chvíli budeme kromě on-linu ze zápasů sledovat i on-line z cesty fanoušků na fotbal, o pochodu na stadion, o počtu neslušných slov apod? Já tomu i věřím, asi by to vypadlo takto:

– 14:20 – asi 200 fanoušků Baníku vstupuje do vlaku.

– 14:45 – asi osmičlená skupinka sedící vlevo u záchodků načíná již druhou láhev rumu.

– 14:54 – mladík z přední části vagónu se jde vymočit. Močení probíhá pochopitelně za asistence dvou příslušníků PČR

– 14:50 – holohlavý mladík z pravé části vagónu telefonuju prostřednictvím mobilního telefonu. Pravděpodobně kontaktuje tábor hostí a domlouvá tzv. bitku. Telefonát maskuje tak, že ten vyznívá jako pracovní hovor. Naštěstí hovor probíhá za asistence dvou příslušníků PČR.

Zatím zpravodajství vypadá takto…nuda.

Pojďme do ciziny, konkrétně do Afriky, a to konkrétně na ženský fotbal. Minule jsme se mohli pokochat fotkami Pavlíny Ščastné a dnes se můžeme podívat na chlapy. Jestli vám není jasné, proč v souvislosti s ženským fotbalem mluvím o chlapech, tak si přečtěte článek z linku. To se snad ani glosovat nedá…oni prostě nepoznají, kdo je ženská a kdo chlap…chápete to? Já nevím, ale ženské u nás mají povětšinou např. prsa (fajna věc), nebo dlouhé vlasy, nebo náušnice, nebo jednoduše vypadají jako ženské. Jenže tam to mají asi nějak úplně jinak, nebo co. Kdyby tam byl Karel z Účasníků zájezdu řekl by ihned: „A svlíkat!“, jenže tam asi Karla nemají. Tak se hádají a my smějeme.

Už jsme tady měli ledasco: policajti napadli fanoušky, fanoušci policajty, hráč rozhodčího, delagát hráče, trenér fanoušky…no prostě napadení na sto způsobů. Tohle je ale skutečná raritka. Nějakému moulovi z nižší anglické ligy se nelíbila červená karta, kterou mu rozhodčí udělil, takže zmizel ze stadionu, nasedl do svého teréňáku a jal se rozhodčího honit tímto autem po hřišti. Hotová Pamplona. Za nápaditost jednoznačně palec nahoru a my už konečně víme, proč jsou SUV u hráčů tak oblíbeny.

Známý fotbalový glosátor Bosák ví, že jakmile po poločase předá slovo do studia, jsou jeho mikrofony vypnuty. V TV to tak bývá, na tipovani.cz, to však neudělali. (pro neznalé, tipovani.cz je server, který vysílá on-line zápasy z naší ligy). A udělali dobře, že to neudělali. Bosák byl upřimný. Zkritizoval Slavii, jejího trenéra, hráče…skutečně si myslím, že kdyby byli takto komentátoři upřímní stále, měly by televizní přenosy závratnou sledovanost. Jak jsme se mohli dočíst výše, je sice česká liga prudce atraktivní, ale stejně dříve či později budou zápasy probíhat bez divácké přítomnosti, a tak budeme rádi, za trochu té švandy u bedny.

Carlos Tevez je znám svům poďobaným obličejem, tím že z United přestoupil do konkurenčního City a taky tím, že je to velmi dobrý útočník. Kromě toho bude možná i chytrý, nebo alespoň dělá ten dojem. V jednom z rozhovorů řekl, že je zhnusem ze současné situace ve fotbalovém prostředí. Je v něm prý mnoho fotbalových agentů, kteří mají pod smlouvami spoustu ještě mladých fotbalistů, které nezajímá ani tak výkonost a fotbalové úspěchy, ale peníze. Něco na tom bude. Já přidávám, nemyslí např. i tohoto mladíka? V lize momentálně moc nehraje, zato má čerstvý řidičák a měl i bouráka za mega…měl.

Tohle je jen tak z nostalgie. Slončíka jsem měl vždycky rád, konstruktivní fotbalista, co uměl zakombinovat, dát finální přihrávku, vstřelit branku. Tak jsem s ním zavzpomínal na onen krásný rok, kdy jsem ještě chodil na Bazaly a ne nad Bazaly. Možná podobný tip je i Horváth z Plzně. Ta je v podobné situaci jakpo před šesti lety Baník. Má za sebou dobrý podzim a taktéž má za sebou Spartu. Slončík, byl supertalent, který však hrál ve špatném klubu, a tak si za repre moc nezahrál. Před dvěmi lety jsme u nás měli Otepku. Měl superformu a měl na repre, ale zase byl ve špatném stavu. Horvátha moc nemusím, ale objektivně má superformu a na repre ještě stále má…jenže i on hraje ve špatném klubu. Ex-sparťanský trenér Bílek to vidí jasně, možná škoda.

Na závěr nějakou skutečnou legraci. Pořád nadávám na českou ligu, ale jinde to není o moc lepší. Tři krásná videa, budiž toho důkazem…video 1video 2video 3.


Vydáno: 27.10.2010 17:30 | 
Přečteno: 507x | 
Autor: TD
 | Hodnocení: