Kategorie: MEDIÁLNĚ - FOTBALOVÝ GLOSÁŘ

Glosář 35

Po delším čase se vracíme s méně či více oblíbeným glosářem, který by se dal nazvat malým ohlednutím do roku 2012

Čím bychom začali? Baník úspěšně zachránil prvoligovou příslušnost v sezoně 2011/12, zvlášť emotivní bylo utkání se Slavií, které Baníček vyhrál 3:0. . V ochozech bylo přes 13 tisíc fanoušků, kteří nejspíš nezapomenou na famózní oslavypo utkání . Na světlo boží se pak dostalo video, jak si ligovou příslušnost užili hráči v kabině. .

Když už se SK Slezská zachránila na poli sportovním, byla tu a je tu potřeba aby se zachránila i na poli finančním. První vlaštovka ke světlým zítřkům přilétla na začátku prosince, kdyzastupitelstvo města Ostravy schválilo spolupráci s Baníkem.

Když už jde Baník v současné ligové tabulce nahoru, proč by nemohl jít i „nosánek“našeho současného trenéra Pulpita, který vystřídal Radka Látala. Jak jinak si to  vysvětlit . Někdy by to chtělo pokoru.

V roce 2012 Baník oslavil  90. výročí od založení klubu. Jako hlavní chod bylo družební zápas na Bazalech, kde jsme v naprosto dokonalé atmosféře vyhráli nad GKS Katowice 3:0. V tento sváteční den bylo k vidění i exhibiční utkání kombinovaného týmu Baníku a proti nim nastoupili hráči, co mají podíl na titulu z roku 2004. Tam se po letech ukázal i odchovanec Milan Baroš, který pak na večerní aukci šokoval snad všechny, od uklízeček po mocipány.

Mocipán je i pan Pelta s trochou toho vajca. Jen jestli na něj nemá jistý šéf taky nějaký ten kufřík.

Baník je v našem kraji velkým pojmem. Hlavně pro novináře. Stačí když má někdo na sobě něco se symboly Baníku a už je to výtržník.
Ani za hranicemi naší republiky nikdo nezahálel a proto bylo k vidění věci, za které by se nestyděli ani v proslulém Kocourkově.

Jak jinak si vysvětlit současné dění například v polské Poznani.

A na západě od našich hranic zas zaperlili bafuňáři místního DFB. Takže před zápasem do stanu, do naha, předpažit, upažit. A až potom můžeš na fotbal. Vlastně ne, musíš mít vízum. No aspoň v nečem nejsme nej na poli debility vůči fans.

Aspoň o těch Vánocích si spravili někteří fanoušci chuť (šlo o fanoušky Unionu Berlin) a sborově si zazpívali. Zato fanoušci Celticu to vzali rovnou zhurta a zabékali si koledy při zápase . Jiní si rovnou zase zazpívali na letišti. Můžou být rádi, že tohle nezkusili v ČR. To by se naše policiemohla zase vyřádit.

Když se řekne fotbal a fanoušci, tak zvlášť TV Nova a TV Prima už začíná hysterii ohledně chuligánů. Ale řekli byste někdy, že nějaká ta sranda může nastat vknihkupectví v samém centru hlavního města Prahy?  Div, že řeznice z Kosova z toho nedostala psotník.  A když už jsme u těch ,,seriozních“ dennících, žádný (čest jednomu) neinformoval o akci fans Jablonce.

Vidíte, teď už si nemůžete být ničím jisti. Snad jen bezmeznou policejní „chytrostí“ 


Vydáno: 7.1.2013 21:14 | 
Přečteno: 386x | 
Autor: TD
 | Hodnocení: