Kategorie: Hooligans

UNION CHEB 1996-2006

Asi drtivá většina z Vás ví, že se Cheb letos vyškrábal zpět do ligy. Sice jenom do 3. ligy, ale zaplaťpánbu za to. Krátce vzpomenu, co se u nás dělo po roce 1996.

  Poslední ligový ročník zastihl tradičního účastníka ligy Cheb v problémech se stadionem, penězi, majitelem atd. Majitel po přesunu do Blšan a Tachova nakonec ligovou licenci prodal a v 5. nejvyšší soutěži se začala nová etapa chebského fotbalu. Pod názvem FK UNION CHEB 2001 se začal klub pomalu probouzet a šplhat vzhůru. První postup byl do divize, čili 4. ligy, nejdříve skupina B, potom skupina A. Po 2 letech ve skupině A se vloni Chebu podařilo vybojovat 3. nejvyšší soutěž. Symbolicky po 10-ti letech. Přišli noví hráči, nový trenér, majitel klubu se snaží, takže doufejme, že tato soutěž nebude pro Cheb konečná. Bohužel Cheb je narozdíl od sousedního Sokolova bez výrazné finanční injekce od bohatého sponzora, takže raketový vzestup těžko očekávat.

Co se týče fanouškovské základny, byla, je a bude (doufejme). I v těžkých dobách, kdy se výjezdy ven počítali maximálně na kilometry, se skalní jádro vydávalo na zápasy družebního Baníku. Po vstupu do atraktivnější divize se začalo se zajímavými výjezdy. V paměti našich soupeřů určitě zůstanou zápasy Doubravka-Cheb (domácích 22 v tom 6 Bohemka, hosté 58 v tom 20 Baník a 7 Trnava), Cheb-Doubravka (domácích 40, hostů 33, v tom Bohemka a Pardubice), kde proběhl fight i na stadionu a jeden z hostů musel navštívit místní nemocnici. Zmínil bych i 2 férovky s Doubravkou 11 na 11 a jednu strkanici v Klatovech (16 chebských). Z dalších úspěchů lze určitě jmenovat zisk 2 klatovských vlajek při zápase Trstenice-Klatovy a jedné doubravské při zápase Cheb-Doubravka.

Je třeba zmínit i porážky – doma s výběrem Klatov, Brna a Plzně (24 vs. 33) a únik z Klatov (domácí koalice BKS a Plzně 50, chebských 25). I v Plzni na nás budou jistě vzpomínat, neboť se nám za 2 sezony a 4 vzájemné zápasy nedokázali postavit. Naposledy na jaře, chebských 25, domácích údajně zhruba polovina, vše překazil příjezd ACAB, kteří mají zřejmě mezi sebou jasnovidce, protože jinak nechápu, jak nás mohli vyhmátnout. Na jaře jsme se taky podívali do Varů na Bohemku (cca. 40).

Co se týče ultras, tak radši bych snad i mlčel, ale poslední zápas v divizi byl okořeněn několika racemi a první kolo ve třetí lize už stálo i za fotky.

Díky do okolí Varů a Sokolova za podporu! Pozdravy do Ostravy a Trnavy! Ať žije Cheb!


Vydáno: 7.8.2006 22:08 | 
Přečteno: 569x | 
Autor: TD
 | Hodnocení: