Kategorie: Hooligans

HALLESCHER FC – VFC PLAUEN

Na tento poslední zápas VFC v Regionalliga Nord jsme pozváni přáteli z Plauen. Oba týmy musely vyhrát. Tým Hallescheru FC by v případě vítězství postoupil a týmu VFC Plauen šlo o záchranu v soutěži. Tak jsme plni očekávání, co tento zápas přinese. Bohužel na tento zápas vyrážíme z Chebu pouze v počtu dvou kusů.

 Po probdělé noci nasedáme v šest hodin ráno do vlaku a vyrážíme směr Plauen. Ihned po příjezdu nás na nádraží vyzvedávají přátelé a vyrážíme autem na místo srazu před odjezdem do Halle. Cestou se ještě zastavuje pro vyzvednutí choreografie na zápas. Na místě srazu dostávají všichni fanoušci VFC žlutá trička s nápisem NUR DER VFC. Výsledný efekt pak vypadá velice pěkně. Trošku se ještě popije, pak nasedá do autobusů (bylo vypraveno šest autobusů) a může se vyrazit směr Halle. Cesta utíká velice rychle, v autobuse panuje skvělá atmosféra, popíjí se a celou cestu zpívají chorály. Poslední zástavka probíhá na odpočívadle 17 km od Halle, kde nás již odchytávají policajti a odtud nás doprovázejí až na stadion.

Vstup na stadion probíhá bez komplikací a nakonec se v sektoru hostí schází 519 lidí z celkového počtu 8.804 diváků. Celý zápas probíhá fanatický support ze strany fans VFC, který ještě umocňuje vstřelená branka do sítě domácích v 55 minutě. Stav 0:1 pro VFC vydrží až do konce zápasu, a tak se může začít oslavovat udržení v soutěži.

Tento konečný stav však psychicky neunášejí příznivci domácího týmu a ihned po odpískání konce zápasu vnikají na hrací plochu (dle mého odhadu v počtu cca 1.000 lidí ).  Policie a pořadatelská služba jsou touto akcí domácích fans velice překvapeni a nestíhají zasáhnout. Přibližně 100-150 domácích nabíhá a snaží se atakovat sektor hostí. Zhruba po dvou minutách neúspěšného dobývání  sektoru hostí jsou fans VFC vytlačeni policií mimo stadion a natlačeni do autobusů, aby co nejdříve opustili Halle.

Cesta zpět do Plauen již probíhá v klidu a alkoholovém opojení. Po příjezdu do Plauen ještě chvíli zůstáváme na oslavách udržení soutěže a poté jsme odvezeni na nádraží. Nasedáme do vlaku a vyrážíme do Chebu. V Chebu jsme kolem desáté večer.

Tento výlet lze hodnotit jedině pozitivně. Kdo nebyl, může jedině litovat. Veliké poděkování patří fans VFC, kteří se o nás vynikajícím způsobem postarali.


Vydáno: 15.6.2009 8:28 | 
Přečteno: 536x | 
Autor: TD
 | Hodnocení: