Kategorie: Chuliganské ročenky

Chuligánská „ročenka“ – 2005/2006

Letní pauzu jsme si stačili vyplnit několika akcemi: Nejdříve v Ostravěinkasovalo 15 příznivců Pogone Szczecin a Legie Warszawa, kteří se vraceliz Olomouce. Pro příznivce Legie se vůbec svinovské nádraží stává prokletím,protože před rokem zde inkasovala jiná skupina vracející se z Vídně. Poté jsme vyrazili v 27 lidech na utkání Sigmy s Dortmundem, kde sepodařilo ukořistit 3 malé vlajky Sigmy a větší množství šál.

Jako výborná příležitost, jak vrátit BKS i s úroky porážku v Bratislavě, sejevilo srpnové utkání Klatovy - Cheb, kde se chystala velmi početná a elitníbanda naší koalice. Bohužel BKS dali již s předstihem vědět, že v Klatovechnikdo od nich nebude, poněvadž mají toho dne jiné plány (zápas Plzeň -Sparta hraný ve stejném termínu), a proto se nakonec nikam nejelo. Jaképak bylo naše překvapení, když jsme se dozvěděli, že se BKS v Klatovechobjevili a smsli si na hrstce chebáků, snad ani nemusím psát.

Ligový los nám na podzim přisoudil, na domácí půdě, jen 2konkurenceschopné protivníky - Zlín a pražskou Slavii. S předemdomluvených střetů banda na bandu sešlo, z důvodu malého počtubojechtivých hostů. Proto proběhly pouze střety na počty a příležitostdostala především mladší generace. Se Zlínem jsme se bili 12/12 a se Slavii3/3. Oba fighty skončily vítězstvím ostravských, ačkoliv slávisté byli velmivyrovnanými protivníky.    Na výjezdech bylo naštěstí poněkud rušněji. Sigmáci se "hrozně moc"chtěli postavit, ale špatné naplánování dovolených a pracovní povinnostítradičně zhatily jejich plány :-), tudíž jsme se museli spokojit pouze slovem menších skupinek.    V Mostu to už bylo trochu o něčem jiném.

Domácí poskládali opravdukvalitní a početnou ekipu a dokonale chachary zaskočili. V následném střetuse ale oslabená banda FCB držela proti početnějšímu soupeři solidně a podoběhnutí posil se převaha na bitevním poli přece jenom přesunula naostravské konto.    Poté nás čekaly 2 těžké výjezdy. V Brně se hrálo tradičně ve všední den,takže se ostravští museli omezit jen na automobilovou, partyzánskou akci apo zápase některým brňanům solidně zatopili.    Do Prahy na Spartu dorazilo s předstihem 110 chuliganů, kteří líčili na jižtradiční dostaveníčko s letenskými. Ti však potvrdili svou krizi a střet odmítli(resp. odkázali na dohled kripa, ale všichni, včetně nich samotných, dobřevíme, jak to bylo).    Na Slovácku partička našich juniorů vbíhá pod kotel domácích a daří sejim ukořistit 2 vlajky, z čehož jim jednu odebírají pořadatelé, ale druháputuje do Ostravy.

Další 3 výjezdy (pohár v Příbrami, Teplice, Plzeň) proběhly bez incidentůa chystaný střet ve Zlíně zatrhli v poslední chvíli psi.    Po více než 2. letech jsme vyrazili i na reprezentaci (ČR-Norsko v Praze),ale padesátka baníkovců hledala nějakého soupeře marně. Naprostorozčarovala především neschopnost a mizérie chuligánů Sparty.

Nejrušněji ale bylo, podle očekávání, na našem "lokálním písečku". Na akciproti SFC ve Velkých Hošticích bychom asi nejraději všichni zapomněli a tosamé se dá říct i o vpádu do Pusté Polomi, kde se prakticky nic neudálo,ale přesto tato akce způsobila pořádný mediální šum, o který nikdo zostravských nestojí.    Poté se ozvali sami opavští ze svého výjezdu (Krnov), zda je v našichřadách zájem o nějaký fight. A jelikož byl, nic už nebránilo tomu, abyopavští přijeli do Ostravy. Během krátné doby jsme se posbírali opravduvýborně, ale omlazená bojůvka neměla proti početnější elitě Opavy a Slaskucelkem žádnou šanci. Dobrý dojem z celé akce kalí pouze nesmyslný útěkvětšiny chacharů z bojiště a to ve chvílích, kdy už bylo téměř dobojováno.    Všechno zlé je nakonec k něčemu dobré. O 14 dní později Opava hraje vBohumíně a namlsaní chalupáři přistupují konečně na střet banda na banduelitě Baníku, a to na normálním místě (žádná ulička, hospoda nebo tunel).Na tento moment jsme čekali dobré 2 roky. Bitva končí vítězstvím FCB, a tove velmi krátkém čase...

Kromě toho 2x narazili vítkovičtí (vždy na Svinově) a jednou měli velkéštěstí (pohár ve Frýdku-Místku).  V poháru UEFA jsme žádnou velkou díru do světa ani udělat nemohli.Dostali jsme totiž snad nejpiknikovější ekipu od doby vzniku fans-scény vBlšanech. Přesto jak v Ostravě, tak i v Heereenvenu se skupinky příznivcůSC musely proběhnout, což samozřejmě končilo bonzováním, ale pozkušenostech s "fans" M´Gladbachu, Leverkusenu a Middlesbrough už senedivím ničemu.    Často jsme navštěvovali i naše družební přátele. Na Slovensku se niczajímavého neudálo, o to veseleji bylo však v Polsku. Naše počty sicenebyly nikterak ohromující, ale z 99% je tvořili výhradně chuligani. Málokdose mnou asi nebude souhlasit, když řeknu, že účast 5 chuliganů, kteří jsouschopni přiložit "ruku k dílu", když je třeba je určitě prospěšnější, než 20opilců, kteří jezdí jen proto, že dostanou pár piv zdarma.    I zde můžeme být tedy spokojeni, stejně tak i s naši bojeschopností vOstravě i na výjezdech. Pravda, na některé výjezdy nevyrazila zrovnaoptimální sestava (hlavně do Teplic), ale je třeba dodat, že většinu výjezdů(Olomouc, Most, Brno, Příbram, ČR-Norsko, Plzeň) jsme museli absolvovatve všední den, což se samozřejmě muselo projevit.    Jediným negativem tak tradičně zůstávají naše akce na Opavu, která sestává prokletím ostravských chuliganů. Ale i s SFC jsme se na úplný závěrdočkali vytouženého vítězství. Nyní něco k jaru...

Hned v úvodu je třeba poznamenat, že jaro 2006 bylo pro chuliganyBaníku, velice vydařeným obdobím. Ještě před začátkem ligových bojů sidali  v Ostravě (zápas FCB "B"-SFC Opava) rozcvičku mladí chuligani Baníku(38) s SFC Opava (32+3 Slask+2 Lechia). Tvrdý a kvalitní souboj skončilremízou, což vzhledem k okolnostem (hodně mladá sestava, spousta lidípoprvé v boji) můžeme považovat za úspěch. Bohužel to byla také poslednívětší bitva v Ostravě na delší dobu, protože jsme se poté utkali již jen schuligány Viktorie Plzeň v souboji 8/8 (vítězství Baníku za 11 sekund), dáledostali naloženo ještě 2 sparťané ve férovce a 6 hradečáků bez férovky(žádná nebyla domluvená). Je to smutné, ale jediná 1. ligová ekipa, která vOstravě postavila přes 10 lidí do bitky, byl Zlín hned v úvodu souteže.   Ve Vítkovicích jsme očekávali příjezd příznivců Hradce Králové a Kladna.V prvním případě přijeli 2 "chuligáni" (vzhled a oblečení odpovídalo, chovánírozhodně nikoliv), kteří odmítli střet 2/2 a ještě se oháněli starou družbou sBaníkem. No prostě klasický "Hradec" by se až chtělo říct!    Z Kladna dojelo 6 příznivců, kterým jsme slušně naložili, když šli po zápasedo hospody v doprovodu několika vítkovičáků.    Vítkovičtí inkasovali ještě jednou, když jeli o něco dříve na Žižkov a asibudou dlouho vzpomínat, zvláště ten, který si pustil do kalhot :-)    Z jiných akcí v rámci regionu zmíním výlet 25 chuliganů na zápas SigmaOlomouc - Baník Most. V okolí stadionu však bylo přefízlováno, a takpůvodně plánovaná "partyzantka" padla a telefonickou nabídku střetu bandana bandu olomoučtí tradičně odmítli.

Na trase Baník - Opava se situace, po divokém podzimu uklidnila, alepřece jenom k jednomu dostaveníčku došlo. Opavští nás vyzvali u příležitostisvého výjezdu do Petřkovic, ale značně podcenili náš potenciál. Nasmluvené místo na Opavsku se totiž sjelo 125 chuliganů naší koalice a pouze31 opavských, takže následný "střet" byl pouze formalitou. Nás může těšitkvalitní a početná banda, kterou jsme dokázali postavit. Celkově nás bylopřipraveno k boji skoro 160, ale 2 elitní auta přijely na místo střetu až pojeho skončení a dalších 20-25 baníkovců muselo zůstat v Ostravě, z důvodunedostatku aut.

Ani na výjezdech rozhodně nuda nebyla. Do Mladé Boleslavi se sjela ažnečekaně kvalitní banda chuliganů Baníku. Ve měste se to ale jen rojilo odfízlů, takže se žádné nepokoje nedaly ani čekat. Domácí koalice (MladáBoleslav + Hradec Králové + místní sparťané) v počtu 25 osob si nás všaknečekaně našla sama, to když se objevila před hospodou, ve které popíjelačást ostravských radikálů (35-40), ale po našem útoku se drtivá většinadává na útěk, inkasují pouze 3-4. Poté se snažíme domluvit aspoň střet napočty (reálně se jevilo utkání po 10 osob). Domácí nejdříve souhlasí, ale pochvíli si vše rozmysleli a velmi rychle mizí v útrobách stadionu. Patrně jevystrašil pohled na sestavu jejich eventuálních protivníků. Bohužel DivisionWest poté dostála své pověsti "internetových mágů", když nejdříve uznaliporážku, ale o týden později stáhli ze svého webu článek, který se vpodstatě shodoval s naší verzí a místo toho do oběhu pustili bajku o stovcechacharů a útěku před policií. Jejich boj!

I další výjezd do Liberce patřil mezi povedené. Cestou troškupročesáváme Olomouc, ve snaze najít místní chuligány, kteří toho dne mělijakousi oslavu, ale nedaří se. Za Pardubicemi jsme však úspěšnější, když útočíme na vlak s desítkou chuligánů Hradce Králové, kteří jeli na "béčko"Sparty. Ven se jim nechtělo ani za nic (neení divu, vzhledem k počtům naobou stranách) a nám se pro změnu nepodařilo dostat do jejich vagonu.V Liberci nás již očekávala severočeská koalice ve složení 15 Liberec + 15Jablonec + 9 Most, ale mimořádně aktivní policie nedopustila k nějakémudostaveníčku.

Následoval jeden z vrcholů jara - výjezd do Příbrami, kde jsme chtěli vPraze atakovat chuligány Bohemians jedoucí do Karlových Varů. Z Ostravyproto vyrazila velmi kvalitní 77 členná banda, ale akce nedopadla vůbecpodle našich představ. Autobusy s "chuligány" Bohemians odjížděly z jinéhomísta, než jsme předpokládali, a tak jsme se museli spokojit pouze se zbitímněkolika jednotlivců z Bohemians a St. Pauli. Následná telefonická domluvaskončila přesně jako vždy s tímto protivníkem - fiaskem! Klokani střet bandana bandu rázně odmítají, ačkoliv jich bylo 73, čímž snad utvořili největšíanti-rekord české chuligánské scény, protože si opravdu nevybavujipodobný případ, že by se nějaký tábor nepostavil v takovém počtu.Nakonec vycouvali i ze střetu 20/20, který sami nabídli. Ostuda!! Částbaníkovců poté odjíždí domů a na zpáteční cestě potkávají v Přerově dvacítku sigmáků (hodně slabá a mladá sestava), které od výchovnéhoprůplesku zachraňuje rychlý zásah policie. Zbytek chacharů se věnuje sběrušál v pražských ulicích a ze zoufalé nudy také navštěvují zápas Sparta "B" -Kroměříž.

Poté nás čekají 4 výjezdy v řadě. Na těch ligových do Jihlavy, Blšan (nazpáteční cestě inkasuje v Praze pár sparťanů, jiní se musí proběhnout) a nadohrávku do Příbrami, se nic neděje. Nadějněji to vypadalo při návratu zpohárového zápasu s Kunovicemi, kdy byl domluven střet se zlínskýmichuligány, který však v poslední chvíli překazila policie a ze stejného důvodupadla i domluva se slávisty. Ještě dodám počty všech zainteresovanýchtáborů: 45 Baník, 27 Zlín, 9 Slavia.

A tak premiérový fight v pravém slova smyslu jsme si odbyli nečekaně ažv Jablonci, který byl dlouhá léta naprosto mrtvým městem, co se týčechuligánské scény. Jablonečtí nás v průběhu zápasu kontaktují s nabídkoustřetu 15/15, což však odmítáme a věrni výjezdové tradici požadujeme bojbanda na bandu, ačkoliv to v té chvíli vypadalo na účast pouze 13chacharů. Díky autům Pražské divize se však na výborně vybrané místopodaří navozit 22 bojeschopných baníkovců, kteří jednoznačně porážejí vkvalitním souboji 19 jabloneckých chuligánů (v tom 2 Liberec).

Další střet jsme absolvovali na Slavii, kde se domácí tradičně nevyhýbaliměření sil a v jednom pražském parku si to rozdala necelá padesátkabaníkovců se 29 slávisty. Střet byl krátký a jednoznačný a pro nás vítězný.   Na poslední výjezd jedeme na finále poháru se Spartou do Liberce, kterýtoho dne byl maximálně přefízlovaným městem (700 policistů v akci), protomusely i padnout všechny pokusy o vzájemné dostaveníčko. Přesto, hlavněv okolí stadionu, došlo k mnoha střetům menších skupinek a myslím, žemůžeme být spokojeni, ačkoliv je třeba uznat, že sparťané se po dlouhédobě boji nevyhýbali.

Nutno také zmínit velmi solidní účasti na zápasech družebních přátel,především výjezd GKSu do Swietochlowic, kde se 25 chuliganů Baníku aktivně účastnilo potyček s Ruchem Chorzow.


Vydáno: 31.10.2007 9:48 | 
Přečteno: 739x | 
Autor: TD
 | Hodnocení: