Kategorie: BLOG JANA FIALY

BLOG JANA FIALY – CHULIGÁNI ANEB MEDIÁLNÍ ORGASMUS

Jak to skutečně bylo s fanoušky Crvene Zvezdy Bělehrad, kdo to vše vyprovokoval, kdo na tom všem vydělal a bude pochválen? Pohled z trošku jiné strany….

 Mediální masáž a hysterie, ohledně fotbalových fanoušů, která v poslední době provází většinu fotbalových zápasů nejen v ČR, neustává, ale naopak ještě nabírá na obrátkách. Ve čtvrtek 20. srpna hostila Praha zápas 4. předkola EL mezi Slavií Praha a Crvenou Zvezdou Bělehrad. Hlavní téma všech novin a internetových zpráv byl ovšem „děsivý nájezd“ fanoušků ze Srbska.

Ale byl tento nájezd skutečně tak děsivý a krvavý, jak ho líčila veškerá česká média? Co se vlastně stalo? Nejprve skupina několika desítek fanoušků dělala hluk na Staroměstském náměstí. Nikoho neohrožovali, prostě se bavili. Byla zapálena i jedna race (červený oheň), ale ta byla ihned samotnými fanoušky uhašena. Jenže tomuto všemu přihlížely snad všechny zpravodajské štáby v ČR. A jelikož novinář musí přece vykázat nějakou činnost, horká zpráva o krvelačných srbech, na kterou celý národ čekal byla na světě. To, co se objeví v novinách samozřejmě nemůže zůstat bez povšimnutí policie, která posléze obklíčila cca 200 fanoušků Delije (tak si říkají fans CZ Bělehrad). Bohužel pro policii, srbové nijak nenarušovali pořádek, nikoho nenapadali, pouze skandovali své pokřiky. To se nelíbilo pomahačům a chráničům v uniformách PČR a jali se fanouškům odebrat megafon.

Kde je ta slavná svoboda slova a projevu? Fanoušci jeli přes 1000 km, aby viděli svůj tým v akci, mnozí z nich to využili jako svou letní dovolenou. A co tak strašného dělali? Popíjeli pivo a křičeli….

I policie, která je zřejmě placena od rány potřebuje vykázat nějakou tu činnost a protože si srbové nenechali UKRÁST megafon, naskytla se celkem dobrá příležitost. Policisté vědomě vyprovokovali rvačku. A jelikož Delije nejsou žádní otloukánci, nebáli se policii postavit. Jak to dopadlo? Policisté zatkli cca 120 fanoušků, ale nejvíce na tom samozřejmě vydělali novináři, pro které to byl doslova orgasmus.

Zase je o čem psát, zase je potřeba ukázat, že apokalyptické předpovědi se potvrdily. Co by se totiž stalo, kdyby se nenaplnily? Lidé by třeba ztráceli důvěru, přestali se o toto téma zajímat. Proto je jistě vhodné nějakou tu rozmíšku vyvolat a těžit z toho několik dalších týdnů.

Vím, že každý správný článek má obsahovat citát … u článku bych si nechal otevřený konec pro příště a citovat budu mé oblíbence Čtvrtníčka s Lábusem  „…. tak já myslím, že ty mediální ***** máme pořešený ne?“

Dodatek: nijak neobhajuji rabování benzínek a jakoukoliv trestnou činnost. Musí být po zásluze potrestána, ale všem stejným metrem….


Vydáno: 27.8.2009 9:10 | 
Přečteno: 446x | 
Autor: TD
 | Hodnocení: