Kategorie: Aktuality

Tisková konference před jarní sezonou

AKTUALIZOVÁNO – doplněno o dotaz na Hábu Na docela netradičním místě se dnes konala tradiční předsezonní tisková konference. Co na ní zaznělo?

V úvodu tiskové konference poděkoval nový majitel Baníku za shovívavost od převzetí klubu. Smlouva o koupí klubu byla 10 cm vysoká, cena není veřejná ale stál ho x milionů. S rozhodováním, zda jít do klubu nebo ne, mu pomáhal i majitel Sparty, Daniel Křetínský. Diskuze na toto téma přišla zcela náhodně, když měli spolu obchodní schůzku. Když se stal věřitelem, začal vidět do pozadí klubu více. Ovšem nedokáže říci jak dlouho by klub fungoval.

Lituje akorát toho, že nezačal jednat o koupí dříve. V minulé sezoně navštívil všechny venkovní zápasy. Na Slovácku byl se ženou i dětmi. Jeho žena se nejdříve bála, když viděla manévry, ale pak se místo na fotbal dívala na kotel Baníku. Rovněž byl letos i ve Zlíně a doufá, že podobné excesy se nebudou moc opakovat. Peníze z pokut by raději peníze investoval do mládeže. Fanoušci jsou hlavní důvod proč do klubu šel. Nemá obavy, že by klub vytuneloval, neboť není co vytunelovat.

Pan Brabec také považuje za velký nedostatek chybějící tréninkové centrum, to je alfou a omegou každého celku. Rovněž považuje za důležité, že má 95% dluhu pod svojí kontrolou. Kromě kauzy Žižkov, kterému byla uhrazená blíže nespecifikovaná částka, jsou v řešení další: Svěrkoš a Hlučín. Z jeho pohledu už je kostlivec jménem Žižkov vyřešen. U případu Svěrkoš věří nabytí rychlé dohody. Svěrky není typ, který by chtěl jít k soudu. Případ Hlučín se týká přestupu Pavlenky. Hlučín si nárokuje nějakou částku za přestup.

Dotazy směřovaly i na chybějící post sportovního ředitele. Jsou v jednání, ale zatím to není důležité. Musí mít několik nelehkých předpokladů. Doufá ve sehnání sponzora, který klubu chybí. Nicméně je ochoten klub financovat do té doby než ho to přestane bavit.

Rozpočet Baníku by se měl pohybovat v rozmezí 80-90 milionů, po sestupu do druhé ligy by se mohl snížit. Přiznal, že rád sází ale teď to má zakázané  . Ovšem při kurzu 1,01 sázka by příliš nevydělala. Šanci na záchranu vidí tak kolem 5%.

Podle jeho informací není na Bazalech možné hrát druhou ligu. Ale pokusí se jednat. Chtěl by stadion nějak rekonstruovat ale není to v jeho moci. Trenér Petržela má ve smlouvě návrat co nejdříve do první ligy. Jeho obsazení do funkce vyjednával ještě Šafarčík. Kouč přijel za ním až do Kroměříže a jeho jiskra v očích jej přesvědčila. Velký potenciál vidí v mládeži. S odblokováním přestupů budou ještě nějaké hráče zkoušet, trápí ho hlavně pozice stopera.

 

Naprostá většina lidí spjatých s minulým majitelem už z Baníku odešla. Zůstává však Hába. Proč? V. Brabec směrem k T. Svobodovi se smíchem: „Tak to jste už měl raději opravdu ukončit.“ Pak už vážně: „Většina zaměstnanců na Bazalech dostala po našem vstupu do klubu výpověď. Dostal ji i Hába. Byl odvolán spolu s ostatními členy představenstva Baníku. Nyní vykonává funkci jakéhosi provozního ekonoma. My postupně posuzujeme jednotlivé výpovědi, zvažujeme potřebu toho kterého člověka, jeho vztah k Baníku a případně tomu člověku smlouvu obnovíme. Hába je nyní ve výpovědní lhůtě, vedl Baníku externě účetnictví. Já to beru tak, že je to důležitý člověk pro překlenovací období.“Doufám, že jsem po sobě zápisky přečetl dobře 

 


Vydáno: 11.2.2016 14:44 | 
Přečteno: 467x | 
Autor: TD
 | Hodnocení: