Kategorie: Aktuality

PROHLÁŠENÍ KLUBU K INCIDENTU V BRNĚ

Vedení klubu se chce vymezit vůči tendenčním zprávám některých médií, která z poločasových nepokojů na stadionu v Brně během pátečního utkání obvinila fanoušky Baníku. Z očitého svědectví i několika videozáznamů je zcela jasně patrné, že iniciátory problémů byli domácí příznivci, kteří násilím pronikli do nárazníkové zóny a do sektoru hostujících příznivců házeli pyrotechniku. Majitel klubu v současné době zvažuje další postup a možné právní kroky.

Tak, jako Baník ostře odsuzuje a vystupuje proti jakýkmkoliv projevům násilí ze strany vlastních fanoušků, a dlouhodobou komunikací v rámci dostupné legislativy se s nimi snaží pracovat, nyní cítí potřebu zdůraznit, že to nebyli ostravští příznivci, kteří podle některých médií měli vyprovokovat incident v přestávce pátečního utkání. Ten evidentně rozpoutala část brněnských fanoušků tím, že se pokusila probojovat do hostujícího sektoru.

Vedení Baníku si váží všech ze zhruba tisícovky fanoušků, kteří hráče do Brna přijeli sportovně podpořit a zápasu vytvořili vynikající atmosféru.


Vydáno: 30.7.2017 17:57 | 
Přečteno: 816x | 
Autor: TD
 | Hodnocení: