Kategorie: Aktuality, Zápasy

HC GKS Katowice – Legia Warszawa 7:5

Návštěva hokejového zápasu

Přestože jsem po Havířovu tvrdil, že na hokej tak na 10 let nepojedu, byl jsem přemluven na návštěvu polského hokeje.Omlouvám se tomu, jemuž jsem to slíbil. Na zápas v řádach GKS proběhla mobilizace, takže maličká aréna praskala ve švech. Před zápasem je odpáleno menší množství pyra a ozývájí se i nějaké ty petardy. Zápasu přihlížela i 2 auta policejních těžkooděnců.

Do haly se dostaváme v 8. minutě, ve chvíli kdy Legia zvyšuje na 3:0. Domácí jsou podporování mohutným dopingem, z čehož pramení že stav po první třetině byl 3:3. Na úvod druhé třetiny Gieksa vytahuje choreo.

Hráčům v žlutých dresech doping prospívá a zanedlouho vedou 5:3. Legionsti toto neunášejí, a začínají provokovat fans, což samozřejmě vyvolá v hledišti nevoli. Prim v provokování hrál náhrádní brankář. Po jednom takovém incidentu se rozhodčí dokonce rozhodl pohrozit, že ukončí zápas :-). Před začátkem třetí třetiny přijiždí ještě k lavičce hostí aby zklidnil emoce, což na chvíli zabere, ovšem hráči se taky nechtějí nechat zahanbit a tak vidíme na hřišti i nějakou tu šárvátku. Gieksa nakonec utkání zvládá a vyhrává v poměru 7:5.

Po zápase jsme pohoštěni v jedné místní hospůdce, za což velmi děkujeme.